Robotik Kodlama

Kodlama; bir problemi çözebilmek için farklı bilişsel becerilerin bir arada kullanılma sürecidir. Problemi çözebilmenin ilk aşaması öncelikle verilen problemin net olarak anlaşılması ve analiz edilmesidir.

Robotik Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, el becerisinin gelişimi, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor. Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.

Kodlama ve Robotik, gelecek nesillerdeki teknolojinin alt yapısını oluşturarak günümüzde yerini iyice sağlamlaştırmış durumdadır. Geleceğin teknolojisini, çocuklarımıza şimdiden alt yapı oluşturarak öğretmek, onların bilimsel araştırmalara eğilimini ve Kodlama-Robotik teknolojisine adım atmalarını sağlayacaktır. Rüzgar’ın Hayal Dünyası’nda geleceğimiz olan çocuklarımıza, geleceğin teknolojisini öğretiyoruz.

 

ROBOTİK KODLAMA
9-16 YAŞ

Robotik eğitimlerimizde çocuklar Legolar ile kendi robotlarını tasarlayıp inşa ederek, onları programlayıp harekete geçirmektedirler. Çocuklar tabletlerinden bluetooth aracılığı ile robotlarına bağlanıp, sürükle bırak yöntemiyle kodlarını oluşturup, robotlarını sensörler aracılığı ile farklı komutları yerine getirmek üzere kodlama yapmaktadırlar.

  • Algoritma kurma ve kurulan algoritmayı kodlama
  • Hesaplamalı düşünme temelinde analitik düşünebilme
  • Programlı ve değişkenleri dikkate alarak işlemler yapabilme
  • Problemler için en kısa yoldan çözüme ulaşma
  • Olaylara ve problemlere farklı bakış açılarıyla bakabilme
  • Sistemli ve yaratıcı düşünebilme
  • Gerçek bir programlama dilini öğrenm
Açılış saatleri

Açılış saatleri

Pazartesi-Cuma : 09:00 – 17:00
Hafta Sonu : Kapalı
Resmi Tatiller: ilan edildiği gibi